خرید امتیاز مشارکت و سرمایه گذاری در هوانوردی صبا

مهمترین دغدغه شرکتهای هواپیمایی و فرودگاه و مجموعه های هوانوردی و مردم داشتن یک تجارت هوشمند و مدرن و تامین منابع مالی برای شرکتها و مجموعه خود می باشد که با کمترین هزینه بهترین بهره وری را برای مجموعه خود داشته باشند و بتوانند هزینه های جانبی خود را کاهش دهند، وظیفه ما ارائه خدمات و ایجاد راهکاری برای مجموعه های مرتبط به هوانوردی در مرکز سرمایه گذاری صبا میباشد تا آسوده و با خیال راحت از تجارت و سرمایه گذاری های مطمعن و خدمت رسانی خود لذت ببرید و نگران هیچ چیز نباشید چون ما در تمام ساعات شبانه روز همراه و کنار شما هستیم و بهترین راهکارها را برای شما با کمترین هزینه ایجاد می نماییم و به نوعی شریک تجاری شما هستیم و در همه امور ما خود را شریک شما می دانیم.

 

مرکز سرمایه گذاری صبا با در نظر گرفتن کلیه شرایط و به منظور مشارکت و همکاری هر چه بیشتر با مجموعه های فعال در زمینه هوانوردی و همکاری برای جذب سرمایه های خرد به منظور مشارکت در پروژه های بزرگ هوانوردی داخلی و خارجی  این راهکارهای جذب سرمایه گذار را به صورت عمومی ایجاد می نماید و کلیه عزیزان فعال در زمینه هوانوردی و یا دوستداران هوانوردی مایل هستند می توانند در این زمینه همکاری لازم را با مجموعه داشته باشند و این مجموعه را برای بهتر ارائه دادن خدمات به مجموعه های هوانوردی یاری رسانند و هم در سود این کار بزرگ شریک شوند و هم برای جوانان با استعداد و فعال ایرانی علاقه مند و تحصیل کرده هوانوردی ایجاد شغل نمایند . 

ما این ابزار های جذب سرمایه در زمینه هوانوردی را فقط از طریق سایت مجموعه انجام می میگردد تا فرصتی باشد برای شما که بتوانید در پروژه های هوانوردی مشارکت داشته و در سود این فعالیتها شما نیز سهیم شوید و هم فرصتی برای به چرخش در آوردن چرخهای صنعت هوانوردی باشد و بتوانیم ایجاد اشتغال برای جوانان تحصیلکرده هوانوردی ایجاد کنیم و در کارها سهیم باشیم.

 

این مشارکت دو ساله بوده و با سود 25 درصد سالیانه قطعی و با نام اعلام می گردد و در صورت تسویه پیش از سررسید با مبلغ 19 درصد محاسبه و پرداخت می گردد

برای سرمایه گذاری می توانید در همین صفحه اقدام فرمایید و بعد از ثبت درخواست و پرداخت از طریق همین صفحه قرارداد سرمایه گذاری در تهران کمتر از 24 ساعت و در شهرستان کمتر از 72 ساعت به ادرس اعلام شده در زمان ثبت درخواست ارسال و تحویل شخص متقاضی میگردد و حداقل درخواست ده برگه می باشد و پرداخت سود ها به صورت هر سه ماه یک بار به شماره حسابی که به نام متقاضی در زمان تحویل قرارداد اعلام میگردد که به نام خودمتقاضی بوده واریز میگردد.

 

قرارداد سرمایه گذاری چیست؟

حال که با مفهوم قرارداد سرمایه گذاری در دنیا آشنا هستید می‌توان درباره اوراق مشارکت صحبت کرد. طبق قانون، اوراق مشارکت اوراق بانام یا بی نامی است که به قیمت اسمی و برای مدت معین منتشر می‌شود و سرمایه‌گذار نسبت به قیمت اسمی و مدت‌زمان مشارکت در سود حاصل از پروژه‌ها مدعی است. درواقع اوراق سرمایه گذاری مانند یک بدهی برای مجموعه می‌باشد که با انتشار آن تعهد می‌نماید طی بازه‌های زمانی معین مبلغ ثابتی را که در برگه اوراق ذکر می‌گردد در قالب سود اوراق به سرمایه‌گذار بپردازد. حال به توضیحات بیشتری در رابطه با اوراق مشارکت می‌پردازیم.

برخلاف اوراق قرضه‌ای که در خارج رایج است می‌توان گفت که تقریباً تمام اوراق مشارکت‌هایی که تا به امروز منتشرشده‌اند دارای ضامن سودآوری می‌باشند. به این معنی که در زمان انتشار اوراق در ورقه مزبور سود علی‌الحساب تعریف می‌گردد که این سود در واقع تضمین‌شده است و ناشر و در شرایط خاص ضامن اوراق، پرداخت سود را در تاریخ‌های اعلام‌شده تضمین می‌نماید و از این دریچه ریسکی متوجه دارندگان اوراق نخواهد بود. البته چنانچه بازدهی بیشتر ازآنچه برآورد شده محقق نماید در این صورت مابه‌التفاوت را به‌حساب شما منظور خواهند نمود. البته این مورد در مواقع کمی روی می‌دهد. همچنین اوراق مشارکت مشابه اوراق قرضه کوپن دار می‌باشند که در دوره‌های معین(عموماً سه‌ماهه) سود پرداخت می‌گردد و درنهایت در انتهای عمر اوراق، اصل سرمایه به‌حساب سرمایه‌گذار واریز می‌گردد. 

 
 نحوه خرید اوراق سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاران از طریق سایت مجموعه و یا حضوری اقدام به خرید امور  سرمایه گذاری نموده و سودهای دوره‌ای و اصل سرمایه در پایان دوره را نیز دریافت نمایند. توجه گردد که در طی چند سال اخیر مبلغ ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ (یک‌میلیون) ریال به‌عنوان مبلغ اسمی مشارکت شناسایی‌شده است و عموماً شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار بایستی حداقل ۱۰ ورقه معادل ۱۰ میلیون ریال را خریداری نمایید تا اوراق به شما واگذار گردد.

نکاتی مهم در رابطه با معاملات امتیازات سرمایه گذاری که هر سرمایه گذار باید آن را بداند:

 همان‌طور که پیش‌ از این ذکر شد امتیاز مشارکت قابلیت معامله پیش از سررسید را دارند. حال دو حالت به وجود خواهد آمد:

امتیاز مشارکتی است که در مجموعه معامله می‌گردد. در این رابطه لازم به ذکر است با توجه به شرایط در زمان عرضه امتیاز در نوبت اول، شما اجازه درخواست خرید از طریق حساب آنلاین  یا از طریق سفارش اینترنتی (درصورتی‌که ناشر یک شرکت بازار پایه باشد) را خواهید داشت؛ بنابراین حتماً بایستی به اطلاعیه عرضه امتیاز مشارکت و شیوه درخواست توسط سرمایه‌گذاران توجه فرمایید یا از طریق کارگزاری خود این موضوع را جویا شوید.

امتیاز مشارکت عرضه‌شده در مجموعه قابلیت معامله پیش از سررسید را دارند. فرض کنید شما پس از خرید امتیاز و نگهداری شش‌ماهه قصد فروش آن را دارید. شما به‌راحتی می‌توانید درخواست فروش خود را از طریق کارگزاری مجموعه خود داده و همکاران ما  موظف به خرید امتیاز از شما است و می‌توان از بابت فروش امتیاز مشارکت اطمینان داشت.

پرداخت سود: فرض کنیم که هدف شما پس از خرید امتیاز مشارکت، نگهداری تا سررسید می‌باشد. از طرفی تاریخ پرداخت اولین سود به شما ۳۰ آذر است. طبق قانون بورس، نماد معاملاتی امتیاز مشارکت سه روز پیش از موعد پرداخت بسته می‌شود و روز بعد از پرداخت سود بازگشایی می‌گردد. هم‌چنین زمانی که شما امتیاز مشارکت خریداری می‌کنید کارگزار شما از شما یک حساب بانکی خواهد گرفت تا سود اوراق به آن حساب واریز گردد. لازم به ذکر است که سود امتیاز مشارکت توسط شرکت به‌حساب سپرده‌گذاری مرکزی واریز و شرکت سپرده‌گذاری به‌حساب اعلامی شما واریز خواهد کرد.

 خرید امتیاز مشارکت در میان‌دوره: فرض کنیم شما خواهان خرید اوراق مشارکت هستید. این امتیاز در تاریخ ۳۰ آبان آخرین نوبت سود را پرداخت کرده است و شما در تاریخ ۲۰ آذر می‌خواهید اوراق مشارکت را بخرید. حال مبلغ پرداختی توسط شما چه میزان خواهد بود؟ ضمن پرداخت بابت قیمت تابلو (که عموماً همان قیمت اسمی اوراق است) بایستی سود مربوط به ۲۰ روز (از یک تا ۲۰ آذر) را به دارنده قبلی امتیاز بپردازید و در مقابل در تاریخ بعدی پرداخت سود (مثلاً ۳۰ آذرماه) معادل سود یک ماه را دریافت خواهید کرد و در واقع شما سود ۱۰ روز آخر ماه که اوراق در مالکیت شما بوده را به‌صورت خالص دریافت می‌کنید.

ازآنجایی‌که به ازای هر امتیاز مشارکت حدود ۱۵۰ تومان کارمزد کسر می‌گردد (با توجه به زمان فعلی که قیمت اسمی اوراق ۱۰۰۰۰۰۰ ریال است) بنابراین شما باید حداقل پس از گذشت ۴ روز اقدام به فروش اوراق خود نمایید (هرچند که خریداران اوراق مشارکت چنین رویکرد کوتاه‌مدتی را ندارند).

علی‌رغم وجود انواع امتیاز مشارکت، امتیاز با سود دوره‌ای ثابت و بازپرداخت اصل مبلغ اسمی (در حال حاضر یک‌میلیون ریال) جزو رایج‌ترین نوع اوراق مشارکت است. با عنایت به این موضوع باید توجه داشت که قیمت تابلوی این امتیاز عموماً باید برابر ارزش اسمی آن باشد، زیرا درنهایت شما معادل سود اعلامی در امتیاز و در پایان دوره معادل ارزش اسمی هر ورقه را دریافت خواهید کرد؛ اما ذکر چند نکته در رابطه با اوراق لازم است:

عموماً نرخ سود امتیاز مشارکت بالاتر درصد بالاتر از نرخ سود سپرده یک‌ساله بانکی تعیین می‌شود درنتیجه هرچه نرخ سود اعلامی بالاتر باشد بهتر خواهد بود چون درواقع ریسک تورم را برای شما بیشتر پوشش خواهد داد.

ازآنجایی‌که مقدار دریافتی این امتیاز ثابت است هنگامی‌که نرخ بهره به‌طور واقعی یا بر اساس انتظارات جامعه سرمایه‌گذاران افزایش می‌یابد قیمت بازار امتیاز با افت بیشتری همراه خواهد شد و این برای شما با توجه به بدون ریسک بودن سرمایه‌گذاری مناسب‌تر می‌باشد. درواقع نرخ سود بالاتر و قیمت معاملاتی پایین‌تر از قیمت اسمی جزو نشانه‌های جذابیت امتیاز است. از طرفی نمایانگر تغییرات احتمالی آتی در نرخ بهره بانکی نزد سپرده‌گذاران است. همچنین هر چه تعداد دفعات پرداخت سود در طی سال بیشتر باشد جذابیت امتیاز بیشتر خواهد بود چون بازده واقعی شما بیشتر خواهد بود درنتیجه اوراقی که سود را به‌صورت ماهیانه پرداخت می‌کنند از جذابیت بیشتری برخوردار می‌باشند. ضمن اینکه شما فرصت بهره‌مندی از سرمایه‌گذاری این وجوه را در حساب‌های دیگر مانند سپرده کوتاه‌مدت را خواهید داشت و از این دریچه سود سالیانه خود را با رشد بیشتری همراه نمایید.

نتیجه گیری

با توجه به سازوکار انتشار امتیاز سرمایه گذاری، خرید امتیاز سرمایه گذاری یک سرمایه‌گذاری بدون ریسک بوده و می‌تواند به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن آن را در پرتفوی سرمایه‌گذاری خود قرار داد؛ زیرا نسبت به بانک سود مناسب‌تری را محقق می‌کند. همچنین از دید شرکتی، نیز این شیوه تأمین مالی مناسب ارزیابی می‌گردد؛ زیرا حکم وام بلندمدتی دارد که تنها بایستی بهره وام را طی عمر اوراق پرداخت نمود و این دریچه منابع مالی مناسبی را جهت توسعه فعالیت خود فراهم آورد. ناگفته نماند نسبت به سودآور بودن طرح نیز بایستی اطمینان معقولی داشت وگرنه هزینه چند برابری به شرکت تحمیل خواهد شد.

 

ما تلاش خواهیم کرد تا بالاترین ارزش افزوده برای ذینفعان از طریق توسعه بازارهای داخلی و خارجی و با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته و مدرن مالی تحقق یافته و با ارائه برترین خدمات پولی و اعتباری به مشتریان خود شعار "مدرن و هوشمند تجارت کنید" را تحقق بخشیم. اعتماد ما به کارکنان خود به عنوان ارزشمندترین دارایی، شبکه اجرایی ما را در ایجاد رضایت مشتریان و سرآمدی میان شرکتهای لیزینگ هواپیما کشور یاری نموده و بهبود مستمر برای فعالیتهای خود را سرلوحه امور قرار می‌دهیم.

 مبلغ اسمی هر سهم در پایین مشخص شده است و بدون محدودیت می توانید هر تعداد سهم نیاز دارید خریداری نموده و در پروژه های هوانوردی سهیم شده مشارکت نمایید

 

با تامین نیازهای ناوگان، قطعات ، ارتقاء قطعات و سرمایه گذاری در صنعت هوانوردی با متمایزترین خدمات و پیشرفت این صنعت به گونه ای فراتر از انتظار برآورده نماییم.

 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره لطفا از طریق پلهای ارتباطی زیر با ما همراه شوید

تلفن: 2191012232(98)+

موبایل: 9227170721(98)+

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

  

کد محصول product_4
1,000,000ریال

چاپ   ایمیل